Jdi na obsah Jdi na menu
 


Trimování

Trimování je vyškubávání staré srsti.

Kdo se rozhodl pro teriéra jako pro svého společníka mělo by mu být jasné, že trimování k teriérům patří. Bohužel není vždy samozřejmostí, že Vašeho psa v psím salonu otrimují tak, jak to odpovídá jeho plemenu. Dobrých odborníků na tuto činnost je málo a nejsou všude.

My svou fenku trimujeme sami, ale dlouho nám trvalo  než jsme se to naučili a kamarádka, chovatelka velšteriérů, musela mít s námi hodně trpělivosti

Proč se vlastně drsnosrstí psi trimují?

Na jaře a na podzim dochází u všech psů k výměně srsti. Také u drsnosrstých psů, jejichž srst byla ponechána celou zimu, začíná na jaře línat. Je třeba pomoci a vytrhat starou, zvlněnou krycí srst až ke kratší podsadě, která částečně také vypadává. Drsnosrstý pes je tak během dvou až tří hodin zbaven svědící zimní srsti a opět se cítí dobře. Zbývající podsada ho ještě dostatečně chrání a brzy dorůstá nová krycí srst.

U drsnosrstých psů změna husté zimní srsti na lehký letní kožíšek neprobíhá. Když jejich pevná krycí srst dosáhne určité délky, odumírá a nová dorůstá ve stejné síle i v létě. Trimování tento proces podporuje, povzbuzuje růst nové srsti, a tím zlepšuje její kvalitu. Předpokladem však je, že se nespokojíte s provedením úplného trimování dvakrát ročně. U tohoto typu srsti je možné trimovat v pravidelných odsupech přerostlou srst, a tu novou tak udržet v dobrém stavu.

Pro vystavovatele je důležité, že nejsou bezpodmínečně závislí na línání. Při trimování se mohou řídit termíny výstav a své psy přivádět do kruhu nezávisle na roční období vždy fit.

Cílem dobrého trimování vždy je, aby pes působil přirozeně a harmonicky.

 
 

 

Fotoalbum


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< únor / 2020 >>

Statistiky

Online: 1
Celkem: 31961
Měsíc: 367
Den: 12